Najnovšie správy: 06.04.2003 Aukcia Star Treku, 29.03.2003 Bounty - Enterprise, 28.03.2003 Nové fotky z pripravovaných epizód => čítajte dole !!!

Aktualizované 06.04.2003

Najnovšie správy zo sveta Star Treku nájdete nižšie !!!!!

Správy

06.04.2003  Aukcia Star Treku

01.04.2003  Narodeniny - apríl

29.03.2003  Bounty - Enterprise

28.03.2003  Nové fotky z pripravovaných epizód

21.03.2003  The Expanse - Enterprise

20.03.2003  First Flight - Enterprise

19.03.2003  Námorníci v epizóde First Flight

18.03.2003  Enterprise má v Nemecku úspech

17.03.2003  Star Trek Con v Británii

15.03.2003  Prvé informácie o epizóde Bounty

13.03.2003  Nové informácie o pripravovanej počítačovej hre Star Trek Elite Force II

12.03.2003  6 nových kníh z obdobia medzi Generations a TNG

Staršie správy
 

06.04.2003 Aukcia Star Treku

26. apríla 2003 sa bude konať aukcia predmetov zo SCI-FI filmov a seriálov. Jeden z najviac očakávaných predmetov je originálna navigačná konzola z NCC-1701 USS Enterprise, ktorá bola doteraz vystavená v Smithsonianovom Inštitúte vo Washington DC. Konzolu väčšinu času používali George Takei (poručík Hikaru Sulu) a Walter Koenig (práporčík Pavel Chekov). Konzolu sme videli na mostíku v každej epizóde TOS. Konzola je čierno-striebornej farby z farebnými tlačítkami. Na aukcii si ďalej budete môcť vydražiť viac ako 100 predmetov z privátnej kolekcie Ricka Sternbacha, ktorý designoval mnoho predmetov do Star Trek The Next Generation. Ďalším lákadlom sú mnohé originálne uniformy a 100 cm model Enterprise-D, ktorý sa používal pri filmovaní TNG. Pre fanúšikov ostatných SCI-FI filmov bude k dispozícii originálny robot z filmu Lost in Space a model vesmírnej lode Jupiter 2. Ďalej bude na predaj originálny hoverboard z filmu Back to the Future II. Aukcia sa uskutočný v hotely Westin v Los Angeles 26. apríla 2003.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

01.04.03 Narodeniny - apríl

01.04.2003  Grace Lee Whitney ("Yeoman Janice Rand," Star Trek)
20.04.2003  George Takei ("Sulu," Star Trek)
29.04.2003  Kate Mulgrew ("kapitánka Kathryn Janeway," Star Trek: Voyager)

Všetkým blahoželáme :-)

zdroj:www.startrek.com

preklad: Worf

 

29.03.2003 Bounty - Enterprise

Tellaritánci, ktorí majú prasačiu tvár, sme mohli vidieť prvýkrát v TOS v epizóde Journey to Babel. Teraz ich uvidíme v epizóde Bounty v seriály Enterprise. Tellaritánsky nájomný únosca unesie kapitána Archera, aby ho vydal Klingonom za odmenu. Epizódu Bounty napísali Hans Tobeason, Mike Sussman a Phylis Strong. Režírovala ju Roxann Dawson (B’Ellana Thores, Voyager), je to už piata epizóda z Enterprise, ktorú režírovala.

V epizóde uvidíme nasledovných hosťujúcich hercov:

Jordan Lund ako Skalaar
Michael Garvey ako kapitán Goroth
Ed O'Ross ako Gaavrin
Robert O'Reilly ako Kago-Darr

Epizóda sa filmovala od 19. do 27. marca. Väčšina scén sa filmovala na palube Tellaritánskej shuttle, potom sa filmovalo na mostíku Klingónskej lodi a dekontaminačnej miestnosti. Premiéra by mala byť 21. mája na UPN.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

28.3.2003 Nové fotky z pripravovaných epizód

UPN zverejnila nové fotky z troch pripravovaných epizód. V epizóde The Crossing, ktorá bude mať premiéru 2. apríla je celá posádka ovládaná neznámou formou života, jediná šanca na záchranu je T’Pol. Enteprise je napadnutá obrovskou loďou na palube ktorej sú také formy života, ktoré nie sú viditeľné ľudským okom. Ovládnu niektorých členov posádky, aby zistili viac informácií o ľudskej rase. V tejto epizóde znovu uvidíme Josepha Willa ako Rostova, predtým sme ho už mohli vidieť v epizódach Vox Sola a Two Dazs and Two Nights. The Crossing režíroval David Levingston, scénar napísali Brannon Braga a Rick Berman. O týždeň neskôr 9. apríla bude mať premiéru epizóda Judgment, v ktorej po dlhšej prestávke uvidíme známu postavu z Deep Space Nine a to J.G. Hertzlera (Martok) v úlohe Klingónského obhájcu. Archer bude stáť pred Klingónskym súdom, bude obvinený z útoku na Klingónsku loď a napomáhanie utečencom. V epizóde uvidíme aj Johna Vickeryho, Vickery hral v troch epizódach Deep Space Nine, v The Next Generations a seriály Babylon 5. V epizóde uvidíme dokonca aj Klingónske väzenie v ktorom skončil Kirk s McCoyom v šiestom Star Trek filme The Undiscovered Country. Scénar napísal Taykir Elmore a réžie sa ujal James L. Conway, režíroval aj pilotný film Broken Bow. 16. apríla bude mať premiéru epizóda Horizon, ktorá je venovaná Travisovi Mayweatherovi. Enterprise skúma planetárny fenomém pri planéte Zem, tak Mayweather dostane príležitosť navštíviť svoju rodinu na palube Horizonu. Horizon je následne napadnutý pirátmi. Na obrázkoch môžete vidieť Monthomeryho ako riadi E.C.S. Horizon, na druhom zase jeho matku Riannu a jeho brata Paula. Epizódu režíroval James Contner a scénar napísal Andre Bormanis.

             

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

21.3.2003 The Expanse - Enterprise

Posledný diel druhej sezóny Enterprise sa bude volať The Expanse a pravdepodobne v ňom uvidíme klingónsky útok na Zem. Na začiatku tejto epizódy je kingónsky kancelár veľmi nahnevaný na Archera, ako dostal Durasa v epizóde Judgment, taktiež Archer ušiel lovcovy, ktorý ho mal odovzdať Klingonom. Enterprise dostane správu, že Zem bola napadnutá Klingonmi. Duras urobí masívny útok na Enterprise, podarí sa mu vyradiť zbrane, na poslednú chvílu priletia tri lode Federácie a Klingoni sa musia stiahnuť. Keď sa im konečne podarí doraziť k Zemi, tak už je po útoku. Priestor od Kuby k USA a celá Florida sú zničené.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

20.03.2003 First Flight - Enterprise

V pätnástej epizóde sa Enterprise vráti späť k začiatkom vesmírnych letov Hviezdnej Flotily. Enterprise skúma hmlovinu tmavej hmoty, Archer dostane správu, že A.G. Robinson, jeho bývalí rival z obdobia testovania programu NX zomrel. Počas letu raketoplánom v hmlovine Archer spomína T’Pol časi, keď s Robinsonom testovali pohony a súťažili, kto prvý prerazí bariéru Warp 2. Epizódu First Flight napísal Chris Black (co-producent) a John Shiban. Už spolupracovali na epizóde The Breach. Réžie sa ujal nám známi LeVar Burton (Geordi La Forge), ktorý už režíroval 100. epizódu Voyageru s názvom Timeless.

V epizóde uvidíme nasledujúcich hosťujúcich hercov:

Keith Carradine (Robinson)
Vaughn Armstrong (Forrest)
Brigid Brannaugh (Ruby)
Michael Canavan (Vulkánsky poradca 1)
Victor Bevine (riadenie letu)
John B. Moody (bezpečnostný dôstojník)

First Flight sa filmoval od 10. marca do 19. marca. Prvé dni sa filmovalo na palube NX-01, neskôr sa filmovalo v hangári a v klube 602.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

19.03.2003 Námorníci v epizóde First Flight

“Námorníci roka” z posádky lietadlovej lode CVN-65 USS Enterprise účinkovali už po druhé v seriály Enterprise. Tento rok vyhrali: poddôstojníčka Kathy J. Grantová, poddôstojník James D. Frey a poručík Thomas P. Hunt. Zahrali si v pripravovanej epizóde First Flight z druhej sezóny, filmovania sa zúčastnili 17. marca. Na mostík NX-01 priniesli aj zástavu lietadlovej lode Enterprise, čim si poctili celú posádku NX-01 a režiséra LeVar Burtona (Geordi La Forge). Posádka lietadlovej lode Enterprise je v stálom kontakte s kolegami s NX-01, od kedy sa vysiela Enterprise v TV. Paramount posiela všetky epizódy na kazetách na loď. V novembri 2001 Scott Bakula nahral aj uvítací príhovor, keď sa Enterprise vrátila do svojho domovského prístavu. V prvej sezóne si zahrala posádka CVN-65 v epizóde Desert Crossing. First Flight bude mať premiéru 14. mája na UPN.

zdroj:www.startrek.com

preklad: Worf

 

18.03.2003  Enterprise má v Nemecku úspech

Enterprise mala konečne svoj televíny debut aj Nemecku. Enterprise začala vysielať nemecká televízna stanica SAT 1. Prvú epizódu videlo 3.21 milióna nemcov. Enterprise takto dosiahol rovnakú sledovanosť ako premiéra Voyageru. Inak Voyager práve skončil vo Švédsku a už sa chystá premiéra Enterprise, ktorá bude 6. mája.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

17.03.2003  Star Trek Con v Británii

E-11 - Prvý oficiálne ogranizovaný Star Trek Con vo Veľkej Británii otvorí svoje brány na budúci mesiac. Oragnizátori sľubujú, že pôjde o niečo viac ako len Con. Bude to prvý oficiálne licencovaný Con v Anglicku. Con sa bude konať v kine Coronet. Účasť zatiaľ potvrdili: John Billingsley (Phlox), Dominic Keating (Reed), Linda Park (Sato), Connor Trinneer (Tucker), Terry Farrell (Jadzia Dax), Cirroc Lofton (Jake Sisko), Roxann Dawson (Torres), Tim Russ (Tuvok), James Darren (Fontaine), Chase Masterson (Leeta) a Tom Hardy (Shinzon). Con bude prístupný pre osoby staršie ako 18 rokov. Cena lístkov začína od 100 libier na celý víkend

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

15.03.2003  Prvé informácie o epizóde Bounty

Kapitán Archer bude unesený v predposlednej epizóde druhej série Enterprise. Klingoni vypíšú odmenu na Archerovu hlavu, po tom čo sa stalo v epizóde Judgment. O chvíľu na to ho unese zabijak Skalaar. Avšak Skalaar nie je jediný, ktorý by chcel odmenu za Archera a tak sa stretne s Kago-Darrom, ktorý zaútočí na Skalaarovu loď. Skalaar útok prežije a Kago-Darrova loď zostane ťažko poškodená. Posádka NX-01 pátra po unesenom kapitánovi. Velenie má Trip, narazia na Kago-Darra, ten im však nepovie, že vie kde je Archer, lebo ešte stále dúfa, že ho získa on pre Klinhonov. Reed a Trip sa rozhodnú, že jedine Klingoni mohli chcieť Archera, tak nastavia kurz na Klingonskú Ríšu. Ale možno už bude neskoro, lebo Skalaar už predal Archera do rúk klingonského kapitána Gortotha .... Epizódu Bounty bude režírovať Roxann Dawson (B’Elanna Torres) a premiéru bude mať 21. mája na UPN.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

13.03.2003  Nové informácie o pripravovanej počítačovej hre Star Trek Elite Force II

Dvaja známy ľudia zo sveta Star Treku sa pripojili k týmu Elite Force. Ide o Dwight Schulza, ktorý sa predstavý ako poručík Reginald Barcley, ktorý je nám známy zo seriálov The Next Generation a Voyager. Hral aj vo filme Star Trek First Contact. Druhá postava je Jeffrey Combs, ktorý hral Weyouna a Brunta v Deep Space Nine a Shrana, jedného vojaka z Andoriánskej Imperiálnej stráže v Enterprise. Schulz a Combs sa pridajú k Patrickovi Stewartovi (Jean-Luc Picard), Timovi Russovi (Tuvok) a Tonymu Toddovi. Jeri Ryan (Seven of Nine) a Ethan Phillips (Neelix) už nebudú v druhom pokračovaní Elite Force. Dej Elite Force II sa bude odohrávať na palube Enterprise-E, tesne po návrate USS Voyager do Alfa Kvadrantu v epizóde Endgame. Tvorcovia sľubujú, že hra bude dlhšia ako prvý diel. Bude v nej 12 roznych prostredí ako aj vonkajši povrch vesmírnej lode :-). 14 nových zbraní. Velenie bude mať kapitán Jean-Luc Picard. Elite Force II by mal prísť na trh 20, mája 2003.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

12.03.2003  6 nových kníh z obdobia medzi Generations a TNG

Pocket Books oznámili informácie o vydaní šiestich nových kníh z neznámeho obdobia Star Treku medzi filmom Generations a seriálom TNG. Pôjde o príbehy v časom rozmedzí od Kirkovho zmiznutia z Enterprise-B vo filme Star Trek Generations po začiatok seriálu Star Trek The Next Generations. Séria kníh bude mať názov The Lost Era. Pôjde o príbehy z palúb lodí USS Excelsior, USS Enterprise-B a USS Enterprise-C. V jednej z knižiek pôjde o to ako kapitán Sulu veliaci USS Excelsior bude riešiť konflikt medzi Tholianmi a nám novou rasou Neyel. Pomáhajú mu Chekov, Rand, Chapel a Tuvok. Dalšia kniha bude o napätom vzťahu medzi Federáciou, Klingonmi a Romuláncami. Hviezdna Flotila bude testovať nový prototyp lode, test však skončí katastrofou, zničeným časti vesmíru pri Romulánskej hranici. Romulánci si myslia že Federácia testuje zbrane hromadného ničenia a je na kapitánovi Johnovy Herrimanovy z USS Enteprise-B aby riešil situáciu. Knihy budú pravdepodobne neskôr dostupné aj na Slovensku.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

10.03.2003  Epizóda s Borgami už natočená

Paramount Pictures včera oznámil informácie o epizóde Regeneration zo seriálu Enterprise v ktorej uvidíme Borgov. Epizóda by mala mať premiéru 7. mája na UPN. Výskumný tým vedcov objaví za polárnym kruhom havarovanú neznámu vesmírnu loď. V jej útrobách nájdú dvoch kyberneticky vylepšených humanoidov. Zoberý ich do laboratória na preskúmavie, avšak skôr ako k tomu príde preberú sa k životu a asimilujú laboratórium. Enterprise je privolaná na pomoc …. Epizóda Regeneration bola napísana co-producentmi Mikom Sussmanon a Phyllisom Strongom. Režíroval ju Star Trek veterán David Livingston.

V epizóde uvidíme nasledovných hosťujúcich hercov:

Christopher Wynne ako Dr. Moninger
Bonita Friedericy ako Rooney
John Short ako Drake
Adam Harrington ako vedec
Vaughn Armstrong ako Admirál Forrest
Jim Fitzpatrick ako veliteľ Williams
Mark Chadwick ako Tarkaleánky muž
Nicole Randal ako Tarkaleánska žena
Paul Anthony Scott ako Foster

Regeneration sa natáčala od 27. februára do 7. marca. Prvé štyri dni sa točili na palube NX-01, potom sa filmovali polárne scény a laboratória.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf