Staršie správy

Najnovšie správy 

10.03.2003  Star Trek kalendáre na rok 2004

09.03.2003  Star Trek kalendáre na rok 2004

04.03.2003  Enterprise - Cogenitor

01.03.2003  Narodeniny - marec

27.02.2003  Nasledujúci Star Trek film s posádkou Deep Space Nine?

25.02.2003  Star Trek IV Special Edition na DVD veľmi úspešný

23.02.2003  Všetko najlepšie Majel Barrett Roddenberry !

22.02.2003  Všetko najlepšie Jeri Ryan !

21.02.2003  Epizóda s Borgami už natočená

20.02.2003  Prvé informácie o epizóde The Breach

19.02.2003  Star Trek Nemesis na mobilnom telefóne

Staršie správy


09.03.2003  Star Trek kalendáre na rok 2004

Paramount Pictures vydal správu o pripravovaných Star Trek kalendároch na rok 2004. ž v júli by mali prísť na trh štyri nástenné kalendáre. Prvý by mal obsahovať tématiku momentálne jediného produkovaného Star Trek seriálu Enterprise. TNG kaléndar na rok 2004 nie je plánovaný mal by ho nahradiť kalendár Star Trek Nemesis 2004. Tretí kalendár bude venovaný seriálu Star Trek The Original Series a posledný bude venovaný hlavne fanúšíkom lodí, bude sa volať Ships of the Line Calendar. V júli príde na trh aj malý stolový kalendár s fotkou a menami narodenín významných postáv Star Treku na každý deň. Kalendáre Deep Space Nine a Voyager nie sú plánované na rok 2004 .zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

04.03.2003  Enterprise - Cogenitor

Posádka NX-01 objaví rasu, ktorá má tretie pohlavie v pripravovanej epizóde Cogenitor. Enterprise pri skúmaní prvej fázy premeny hviezdy na supernovu náhodou objaví rasu Vissianov. Posádky oboch lodí sa spriatelia, problém nastáva, keď Trip Tucker objaví bezmenného člena posádky tretieho pohlavia = > Cogenitora. Túto epizódu režíroval LeVar Burton (Geordi La Forge), podľa scénaru od Ricka Bermana a Brannona Bragu. Burton už režíroval epizódy Terra Nova a Fortunate Son. Hosťovské úlohy si zahrali: < >

Andreas Katsulas ako vissiánsky kapitán
F.J. Rio ako vissiánsky inžinier
Larissa Laskin ako vissiánska žena (Calla)
Becky Wahlstrom ako Cogenitor
Stacie Renna ako vissiánska žena #1
Laura Interval ako vissiánska žena #2
 
Filmovanie prebiehalo od 18. do 26. februára. Prvé štyri dni sa filmovalo na palube NX-01 a zvyšok dní na vissiánskej lodi. Epizóda by mala mať premiéru 30. apríla na UPN.
 

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

01.03.2002  Narodeniny - marec

03.03.2003  James Doohan ("Montgomery Scott") Star Trek
05.03.2003  Jolene Blalock ("T`Pol") Enterprise
18.03.2003  J.G. Hertzler ("Martok") Star Trek: Deep Space Nine
19.03.2003  Connor Trinneer ("Charles 'Trip' Tucker III") Enterprise
20.03.2003  John de Lancie ("Q") Star Trek: The Next Generation, ST:DS9, Star Trek: Voyager
22.03.2003  William Shatner ("James T. Kirk") Star Trek
26.03.2003  Leonard Nimoy ("Spock") Star Trek
29.03.2003  Marina Sirtis ("Deanna Troi") ST: TNG

Všetkým blahoželáme :-)

zdroj:www.startrek.com

preklad: Worf

 

 

27.02.2003  Nasledujúci Star Trek film s posádkou Deep Space Nine?

Nana Visitor (Kira Nerys) vôbec nepochybuje o tom že film s posádkou Star Trek: Deep Space Nine by bol fantastický — ale nedúfa, že k tomu dôjde. Po tom ako Nemesis “ukončil” sáhu The Next Generation pripadá v úvahu, že v nasledujúcom Star Trek filme, by sme mohli vidieť práve hercov z Deep Space Nine. Všetko bude závysieť od toho ako sa Rick Berman (producen) dohodne s Paramount Pictures.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

25.02.2003 Star Trek IV Special Edition na DVD veľmi úspešný

Podľa niektorých web stránok je StarTrek IV (DVD verzia) najlepší Star Trek vydaný na DVD od vypustenia Star Trek The Motion Picture v roku 2001. Veľmi zaujímavý bonus je komentár Leonarda Nimoya (Spock) a Williama Shatnera (James T. Kirk). Ďalším lákadlom sú dva dokumenty zamerané na špeciálne vizuálne efekty. Kvalita obrazu je tiež veľmi dobrá až na niektoré scény, ktoré by mohli byť ostrejšie. Zvuk je vo formáte Dolby Digital 5.1. Špeciálna edícia Star Treku IV Voyage Home príde na americký trh 4. marca ako dvoj DVD.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 23.02.2003  Všetko najlepšie Majel Barrett Roddenberry !

Mnoho hercov vystupujúcich v Star Treku hralo v rôznych úlohoch a epizódach, ale asi nikto viac ako Majel Barrett Roddenberry. Iba Majel Barret spolu s Leonardom Nimoyom (Spock) hrali od pilotného filmu The Cage (TOS), cez Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine až po Voyager v každom z týchto seriálov v rozmedzí 35 rokov. Prvýkrát sme ju mohli vidieť pilotnom filme The Cage (TOS) ako prvú dôstojníčku, neskôr ako ošetrovateľku Christine Chapel tiež v TOS. O dve desaťročia neskôr sme ju mohli vidieť v seriály Star Trek The Next Generation v epzóde Haven ako Lwaxanu Troi, matku Deanny Troi. V TNG sa potom častejšie ukazovala ako Lwaxana. V seriály Deep Space Nine vystupovala tiež ako Lwaxana Troi niekoľkokrát. V seriály Voyager sme ju už mohli iba počuť ako palubný počítač. Barretová sa narodila v Ohiu, presťahovala sa do New Yorku a neskôr do Californie. Majel Barrett je tiež známa ako “prvá dáma Star Treku”, bola totiž manželkou tvorcu Star Treku Gena Roddenberryho. V posledných rokoch začala produkovať daľsie Genove projekty ako Earth: Final Conflict a Andromeda. Star-trek.sk želá Majel štastné narodiny a veľa úspechov do budúcnosti. Majel dakujeme za tie krásne momenty :-).

zdroj:www.startrek.com

preklad: Worf

 

22.02.2003 Všetko najlepšie Jeri Ryan !

Fanúšikovia Star Treku poznali Borgov ako kruté, nemilostné stroje, ale keď prišla na scnénu Jeri Ryan ako Seven of Nine v seriály Voyager, tak zistili, že borgovia možu byť aj sexy. Seven prišla na Voyager približne v polovici celého seriálu a stala sa hneď veľmi oblúbenou členkou posádky Voyageru. Ryanová je dcérov vojenského dôstojníka, narodila sa v Mníchove v Nemecku, ale neskôr sa celá rodina presťahovala do Kentucky. V televízii začala pracovať asi 10 rokov pred jej kariérov vo Voyagery. Hrala v mnohých seriáloch ako napr.: Murder, She Wrote, Who’s The Boss, Matlock, Melrose Place a Dark Skies. Keď sme prvýkrát mohli vidieť Borgov v seriály Star Trek The Next Generation v epizóde “Q Who?” nikto nemohol predpokladať ako veľmi sa bude skúmať kolektív v ďalších epizódach. V čase natáčia Voyageru Jeri účinkovala aj v seriáli Boston Public. V kinách sme ju mohli viedieť vo filme Dracula 2000 a teraz ju uvidíme v pripravovanom filme Down With Love spolu s Renee Zellweger a Ewanom McGregorom. Star-trek.sk želá Jeri štastné narodiny a veľa úspechov do budúcnosti. Jeri dakujeme za tie krásne momenty :-).

zdroj:www.startrek.com

preklad: Worf

 

21.02.2003 Epizóda Dead Stop dostala ocenenie

Tím špeciálnych vizuálnych efektov v seriály Enterprise dostal cenu od asociácie špeciánych efektov. John Teska, Koji Kuramura, Pierre Drolet a Sean Scott vyhrali v kategórii najlepší model a zmenšený model v televíznom seriáli za epizódu Dead Stop. Nominovaný bol aj 1. diel dvojepizódy Shockwave, ale ocenenie nedostal. Najviac ocenení v triede kino filmov získal The Lord of the Rings: The Two Towes, potom Star Wars Episode II: The Attack of the Clones, Stuart Little 2 a The Sum of all Fears. Z pomedzi televíznych seriálov získal najviac ocenení seriál Dinotopia.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

20.02.2003 Prvé informácie o epizóde The Breach

Epizóda The Breach by mala mať premiéru 23. apríla na UPN. Enterprise je privolaná na pomoc evakuovať skupinu Denobulánskych geológov na planéte, ktorá prešla pod kontrolu militantskej skupiny. Geológovia sa nachádzaju hlboko pod povrchom plánety a to komplikuje celú evakuáciu. Dr. Phlox musí riešiť dilemu, keď jeden z evakuovaných Antaranov je zasiahnutý silnou dávkov žiarenia a odmietne byť ošetrený Debobulanom, pre ich dlhoročný spor. Epizódu režíroval bývali pilot Voyageru Robert Duncan McNeill (Tom Paris), ktorý už režíroval aj epizódu Cold Front. Ako hostujúci herci sa predstavia: Henry Stram ako Hudak, Mark Chaet ako Yolen, D.C. Douglas ako Zepht, Laura Putney ako Trevix a Jamison Yang ako člen posádky Enterprise. Filmovanie prebehlo od 5. do 14. februára.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

19.02.2003 Star Trek Nemesis na mobilnom telefóne

Prvá Star Trek hra, ktorá sa bude dať hrať na mobilnom telefóne sa bude volať Nemesis. Pôjde o strielačku z pohľadu prvej osoby, ktorá sa bude vyvíjať presne podľa filmu Star Trek Nemesis. Hru vyvinuli Activision a Mforma Group. Hra je momentálne dostupna pre USA a Európu a to konkrétne pre zakazníkov mobilných sietí: Sprint PCS, Vodafone UK, Vodafone Spain, O2 Germany a Mobilcon Austria .

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf