Staršie správy

Najnovšie správy 

18.02.2003  Nemesis prichádza na DVD a VHS

17.02.2003  Borgovia v Enterprise

15.02.2003  Goldsmith bude dirigovať Londýnsky Symfonický Orchester

13.02.2003  Nemesis je v Austrálii na prvom mieste

12.02.2003  Možno už tento rok uvidíme Enterprise na DVD

11.02.2003  Prvé informácie o epizóde Cogenitor

09.02.2003  Enteprise - Horizon

07.02.2003  Star Trek Nemesis na DVD

05.02.2003  Stručné správy zo sveta Star Treku

04.02.2003  Rick Berman hovoril o neistej budúcnosti Star Treku

Staršie správy


18.02.2003 Nemesis prichádza na DVD a VHS

Posledná cesta generácie v podobe Star Trek Nemesis príde na trh 20. mája 2003 na nosičoch DVD a VHS. Ako bonusy nájdeme na DVD sedem nepoužitých scén, komentár režiséra Stuarta Bairda a mnoho materiálov okolo filmovania Nemesisu vrátane fotogalérie. Film na DVD je v širokouhlom formáte 16:9 so zvukom Dolby Digital 5.1. Na VHS je formát 4:3 a zvuk Dolby Surround. V Nemesise má Enterprise-E na čele s kapitánom Jean-Lucom Picardom za úlohu dosiahnuť mier s Romulusom na diplomatickej misii. Situácia sa však skomplikuje, keď posádka Enterprise-E príde na to, Že Romulus je pod vplyvom ich sesterskej planéty Remus. Star Trek Nemesis bol hodnotený ako PG-13 a má približne 116 minút.

zdroj:www.startrek.com

preklad: Worf

 

 

17.02.2003  Borgovia v Enterprise

Borgov pravdepodobne uvidíme prvýkrat v seriály Enterprise v epizóde Regeneration. Epizóda by mala začínať ako traja ľudia – vedci, prechádzajú polárnym kruhom a nájdu havarovaný objekt v snehu, pôjde o Sféru Borgov. Neskôr nájdu zopár Borgov v utrobách zničenej Sféry. Zoberú ich na výskum do laborátoria. V laboratóriu sa zistí, že Borgovia havarovali ešte pred viac ako 100 rokmi a že keby nehavarovali, bola by to prvá mimozemská rasa s ktorou by mala Zem prvý kontakt. Neskôr náhodou podarí reaktivovať jedného Borga, ktorý postupne asimiluje celé laborátorium a velenie Hviezdnej Flotili stratí kontakt s laboratóriom. Admirál Forest sa rozhodne vyslať ozbrojený tím k laboratóriu …..

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

 
15.02.2003  Goldsmith bude dirigovať Londýnsky Symfonický Orchester
 
Skladeľ hudby do Star Treku bude mať prominentné vystúpenie v Londýne. Uskutočnia sa dva koncerty na jeho počesť, ktoré bude dirigovať sám Goldsmith. Budeme počuť mnoho jeho filmovej hudby aj z iných filmov ako Star Trek.
 
Program koncertov:
 
1. koncert

streda, 19. marec, 19:30
Hudba z filmov:
"Star Trek Nemesis"
"The Last Castle"
"The Sum of All Fears"
"The Edge"
"Patton"
 
2. koncert
 
štvrtok, 20. marec, 19:30
Hudba z filmov:
"Star Trek: The Motion Picture"
"Mulan"
"Fireworks (A Celebration of Los Angeles)"
Lístky budú stáť od L6.50 - L35.
 
zdroj:www.startrek.com

preklad: Worf

 

 

13.02.2003 Nemesis je v Austrálii na prvom mieste

Nemesis sa zase dostal na prvé miesto rebríčku navštevovaných fimov, tentokrát v Austrálii. Toto je už druhá veľká krajina v ktorej sa umiestnil na prvom mieste. Prvýkrát bol Nemesis na vrchole v Nemecku, kde predbehol Lord of the Rings a Maid in Manhattan. Za jeden deň v Austrálii zarobil 788 000 dolárov v 177 Austrálskych kinách. Vo Veľkej Británii zatiaľ zarobil 7 500 000 dolárov, v Nemecku 5 400 000 dolárov a v USA 42 000 000 dolárov.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

12.02.2003 Možno už tento rok uvidíme Enterprise na DVD

Po tom ako Paramount Pictures vydal správu o vydaní Star Trek Nemesis na DVD, prišla ďalšia správa, tentokrát o seriáli Enterprise. Paramount spomenul, že ešte v roku 2003 by mohol prísť seriál Enterprise na Európsky trh na DVD nosičoch. Zatial nič nie je potvrdené, ani probližný dátum vydania. Paramount taktiež zverejnil obal DVD Nemesisu, ktorý bude taký istý ako plagát Nemesisu, ktorý pozýval do kín. Star Trek IV: The Voyage Home Special Edition by mal byť dostupný v Európe od 2. júna 2003. Bude to špeciálne vydanie na 2 DVD. Cena je stanovená na 19.99 libry.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

 

11.02.2003 Prvé informácie o epizóde Cogenitor

Dnes boli zverejnené prvé informácie o 21. prvej epizóde zo seriálu Enterprise s názvom Cogenitor. V tejto epizóde stretne NX-01 loď zatiaľ nikdy nespomínanej rasy s názvom Vissiani. Trip stretne na ich palube jedného Vissiana, jeho meno je Cogenitor. Ako jeho meno uz anglického prekladu prezrádza, ide o “sploditela”. Úlohou Cogenitora je plodiť deti, spoločnosť ho bere ako druhotriedneho občana a vôbec sa o ňho nestará. Tripa nahnevá správanie sa Vissianov ku Cogenitorom a začne ho učiť čítať a písať. Trip ho presvedčí, že je v ňom viac talentu ako vo väčšine Vissianov, iba že mu nedali možnosť ho využiť. Cogenitor prejaví obrovskú schopnosť pre čítanie a Trip mu doporučí rozšíriť vedomosti z histórie a fyziky. Cogenitor je veľmi nadšený a vďačný Tripovi, že sám sa pomänuje Charles po inžinierovi. Tripove úsilie neostane nepovšimnuté Vissianmi a tí mu zakážu ďalší vtup na ich loď. T’Pol potrestá inžiniera aby nenarúšal prvý kontakt s neznámou rasou. Situácia sa však začne komplikovať, keď Cogenitor požiada, aby mohol zostať s Tripom na Enterprise.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

09.02.2003 Enterprise - Horizon

Paramout zverejnil nové informácie o pripravovanej epizóde Horizon, ktorá bude mať premiéru 16.apríla. Enterprise zmení smer svojho letu, aby preskúmala istú planetárnu anomáliu, práporčík Mayweather dostane príležitosť navštíviť transportnú loď E.C.S. Horizon na ktorej sa narodil a strávil detstvo. Avšak jeho otec, kapitán lode nedávno zomrel a Travis zistuje, že veci už nie sú také aké bývali. Epizódu Horizon napísal Andre Bormanis, ktorý už napísal epizódu The Communicator. Réžie sa ujal James Contner, ktorý už režíroval epizódy Carbon Creek a Minefield.

Okrem štandardnej posádky Enterprise ešte uvidíme:

Corey Mendell Parker ako Paul
Joan Pringle ako Rianna
Nicole Forester ako Nora
Philip Anthony Rodriguez ako Juan
Adam Paul ako člen posádky Nichols
Ken Feinberg ako nepriateľský Captain

Filmovanie epizódy prebiehalo od 28. januára do 5. februára. Prvé tri dni filmovania prebehli na palube Enterprise NX-01. Ďalšie štyri dni sa filmovali na palube E.C.S. Horizon, kde bol potrebný z posádky len Anthony Montgomery (Travis Mayweather).


zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

07.02.2003 Star Trek Nemesis na DVD

Star Trek Nemesis príde na DVD päť mesiacov po svojej premiére v kinách. Film by mal byť vydaný 13. mája 2003 pre región 1, čiže USA a Kanada. Región 2, teda v Európe príde na trh v priebehu júla. V Nemecku by mal byť na trhu už od 1. júla 2003 za cenu 22,99 EUR. Zatial neboli zverejnené žiadne informácie, čo na DVD nájdeme, ale Rick Berman povedal, že určite to bude viac ako iba film a trailer ako to bolo v prípade Insurrection. Povedal, že na DVD by mali byť interview, komentáre tvorcov, vymazané scény a stroyboard.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

05.02.2003 Stručné správy zo sveta Star Treku

Nemecká televízna stanica SAT 1 začne vysielať seriál Enterprise od 21. marca 2003

Viacerí kozmonauti z posádky Columbie boli inšpirovaný práve Star Trekom.

United International Pictures oznámil že Star Trek Nemesis, ktorý mal mať premiéru v Norskú 21. marca nakoniec do kín nepôjde.

Robert Beltran (Chakotay) bol pripísaný na zoznam hostí Creation Entertainment's Star Trek Conu, ktorý sa bude konať od 1.do 3. augusta 2003 v Las Vegas.

StarTrek.com uverejnil zoznam všetkých relácií Paramountu, ktoré sú venované kampane proti AIDS.

Malcolm McDowell (Tolian Soran) a Whoopi Goldberg (Guinan) podpísali zmluvu na prepožičanie svojich hlasov do pripravovaného Kanadského animovaného filmu Pinocchio 3000.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf

 

04.02.2003 Rick Berman hovoril o neistej budúcnosti Star Treku

Rick Berman, producent a hlava Star Treku, dnes hovoril o neistej budúcnosti Star Treku. “Ubehlo veľmi veľa času od uvedenia Insurrection po uvedenie Nemesisu. To bol pravdepodobne dôvod, neúspechu Nemesisu v kinách. Teraz sa správne musíme rozhodnúť spolu s Paramount Pictures ako ďalej.” Berman je veľmi spokojný s Nemesisom po kvalitatívnej stránke a aj s propagáciou bol spokojný. O ďalšom filme nie je zatial nič známe, ale dúfa, že Paramount im dá zelenú aj pre Star Trek XI.

zdroj:www.trektoday.com

preklad: Worf